Golf MK2 G60 Limited Edition Istorija

G60 Limited Edition Super Golf‘as Volkswagen Motorsport buvo gaminamas 1989 metais. Kai VW pagamino tikrai greita Golf‘ą jie labai daug apie tai nesiskelbė. Tiesiog pažiūrėkite į niekuom neišsiskiriantį G60 Limited Edition.

Golf MK2 G60 Limited Edition Istorija

Golf MK2 G60 Limited Edition Istorija

Jus pamatysite tiesiog paprastą juodą 5 durų Golf‘ą su mėlynai apvestomis grotelėmis.

Ar tikrai šis niekuom neišsiskiriantis nuo daugybės gatvėse važinėjančių VW Golf niekuom neįpatingas?

Gerai, pamėginkime išsiaiškinti. Keturių varomųjų ratų sistema, kompresorinis 16v, 210 arklio jėgų, 227km/h maksimalus greitis. Šių žvėriukų išleista tiktai 70 vienetų ir visi sužymėti specialiomis VW Motorsport žymėmis. „Geriausias iš geriausių“, taip VW Motorsport pristatė G60 Limited Edition spaudai. VW Motorsport vadovas Klaus-Peter Rosorius sakė, kad idėja buvo sukurti „gražiai atrodantį Golf‘ą be jokių išorės pakeitimų, tačiau su su keletu įdomių pakeitimų po kapotu“. Kas gi daugiau jei ne Volkswagen galėtų pavadinti liepsnomis kvėpuojantį 210 AJ kompresorinį 16v varkli „įdomiu“?!

Iš esmės Limited Edition yra vienas „įdomiausių“ kadanors gamintų MK2 Golf‘ų. Visi 71 buvo surinkinėjami Hanoveryje, pagrindinėje VW Motorsport bazėje, o ne Wolfsburge. Kiekviena mašina buvo surinkinėjama rankomis Motorsport specialistų. Vieno automobilio surinkimas trukdavo savaitę (per tokį laiką Wolfsburge buvo galima pagaminti keleta tūkstančių mašinų). Kaip ir turetu būti, Limited kaina sieka apie 7000 – 12000 eurų (žinoma jei jums pavyks rasti tokio automobilio savininką, kuris sutiks jį parduoti) ir kaina visą laiką kyla.

Variklio skyriuje matome 16v variklį maitinamą VW Motorsport patobulintu G-Lader kompresoriumi, aušinamu Rallye tarpiniu aušintuvu bei didelės talpos radiatoriumi. Kiekvienas automobilis turi išgraviruotas Limited plokšteles su VW Motorsport logotipu bei automobilio numeriu (1-70). Varikliuose sumontuotos Rallye greičių dėžės, kurios yra praktiškai nebyrančios. Rallye stiliaus stabdžių sistema su 280mm priekiniais ventiliuojamais stabdžių diskais, galiniais diskiniais stabdžiais bei ABS padeda sustabdyti nuo 227km/h maksimalaus automobilio greičio. Tačiau išorė nera labai išsiskirianti, ko nepasakyum apie automobilio saloną, kuriame pilna elektronikos. G60 Limited Edition salone juodos odos sedynės bei durų apdailos, priekines sedynės šildomos, vairo stiprintuvas, elektriniai langai bei veidrodėliai. Kaip ir priklauso, centrinis užraktas, stoglangis bei elektriniai lempų reguliatoriai. Salone taip pat yra odinis rankinio apsiuvimas, odinis vairas ir odinė bėgių perjungimo svirties apsauga.

Techniniai Golf G60 Limited Edition duomenys

Kiekvienas Limited serijos Golf‘as buvo pažymėtas specialia lentele su automobilio serijos numeriu. Gausesnė buvo ir Limited standartinė įranga: elektra pakeliami langai, odinės sėdynės (priekinės šildomos), elektra valdomi ir šildomi šoniniai veidrodėliai, stoglangis, „Gamma“ stereo sistema, žaliu atspalviu tintuoti stiklai, bei dviejų dalių BBS 15 colių ratlankiai.
Variklis:1,8l 16vožtuvų, DOHC su G-lader kompresoriumi, 210Ag prie 6500 sūkių per minutę, 247Nm prie 5000 sūkių per minutę, katalizatorius, 5 bėkių greičių dėžė.

Pakaba:

 • Nuolatinė visų keturių ratų klampaus sukabinimo pakaba (SYNCRO).

Automobilis:

 • Ilgis 4020 mm
 • Plotis 1650 mm
 • Aukstis 1400mm
 • Ratų bazė 2480 mm
 • Ašių plotis priekis/galas 1435/1437 mm
 • Apsisukimo ratas 10,4 m
 • Ratai 6 J x 15
 • Padangos 205/50 R 15

Svoris:

 • Tuščias – 1275 kg. Pilnai pakrautas – 1640kg

Paksimalus greitis:

 • 227Km/h

Įsibėgėjimas:

 • 0-100 km/h 7,2 s

Kuro tipas:

 • Benzinas

Vidutinės sanaudos(100km) važiuojant:

 • 90Km/h – 7,8l. 120Km/h – 9,7l. Mieste – 12,5l.

(Autorinės teisės priklauso PlaukiuAsfaltu.lt)