Kada laikas važiuoklės remontui?

Kada laikas važiuoklės remontui

Kada laikas važiuoklės remontui

Kiekviena jūsų automobilio dalis yra vienodai svarbi, tačiau yra viena dalis, kuri tikriausiai yra svarbiausia bendram transporto priemonės veikimui  – važiuoklė. Tai rėmas, kuris yra transporto priemonės apačioje ir palaiko kelias dalis, esančias ant automobilio paviršiaus. Laikui bėgant ir akivaizdžiai nusidėvėjus, visiškai įmanoma, kad važiuoklė gali būti pažeista, o tai įtakoja didesnę stabdžių disko apkrovą; tai pripažinti yra svarbu, bet ne labai lengva užduotis.

Štai 5 ženklai, kurie gali reikšti, kad jūsų važiuoklę reikia taisyti.

Padidėjusios degalų sąnaudos. Gera praktika yra sekti kuro sąnaudas kas savaitę arba kas mėnesį. Tai ne tik padeda sekti konkretaus laikotarpio išlaidas, bet ir informuoja apie tai, kaip gerai veikia jūsų automobilis. Jei pastebėsite, kad jūsų automobilis sunaudoja daugiau degalų nei įprastai, paprašykite, kad jį patikrintų automobilių meistras. Taip yra todėl, kad galėjo būti pažeista važiuoklė; gali būti ir kitų priežasčių, dėl kurių transporto priemonė nenaudoja daug kuro.

Nepažįstamas triukšmas. Jei automobiliui važiuojant pastebėtumėte nepažįstamą triukšmą, tai gali reikšti skirtingus dalykus – išmetimo vamzdžio išsiplėtimą arba katalizinio konverterio pagrindo atsiskyrimą nuo pagrindo. Tačiau nenormalūs garsai taip pat atsiranda, kai važiuoklė barška; o jei paliksite be priežiūros, tai gali padaryti didelį spaudimą važiuoklei ir dar labiau ją sugadinti iki nepataisomos būklės.

Prastas valdymas. Kai automobilis buvo netinkamo valdymo auka, jis nelabai gerai reaguoja į vairavimo manevrą – reikia nuolat judinti vairą, kad automobilis judėtų tiesia linija.

Automobilio svorio pasiskirstymo būdas (sunkus gale arba priekyje) yra svarbus veiksnys, turintis įtakos transporto priemonės valdymui, tačiau tai taip pat gali būti važiuoklės problemų požymis. Jei pastebėsite, kad automobiliui sukantis yra labai mažai jėgos, tai gali reikšti, kad važiuoklė yra silpna ir jei to nepataisysite, ji gali siaubingai susilankstyti.

Netinkamas vairavimas. Vairo mechanizmas yra sujungtas su važiuokle, o bet koks manevras, kurį atliekate su vairu, sukelia važiuoklės judėjimą. Jei pastebėsite vairavimo problemų, tai gali reikšti, kad kažkas ne taip su dalimis, esančiomis važiuoklėje arba aplink ją. Tai būtina patikrinti norint nustatyti, ar nėra važiuoklės problemų.