Kaip paruošti automobilį pardavimui?

Jei jūsų transporto priemonė nebevažiuoja taip, kaip anksčiau, arba esate tiesiog pasirengę pakeisti ją į naują, tuomet reikėtų pradėti galvoti apie automobilio pardavimą. Kadangi naudotų automobilių vertės svyruoja labai smarkiai, svarbu padaryti viską, kad parduodamo automobilio vertė būtų kuo aukštesnė. Tai padės tvirtesnį finansinį pamatą naujo automobilio įsigijimui. Galite pasirinkti parduoti transporto priemonę asmeniškai arba pasikliauti automobilių supirkimu. Bet ir vienu, ir kitu atveju reikėtų padaryti viską, kad automobilio vertė būtų kuo didesnė.

Kaip paruošti automobilį pardavimui?

Kaip paruošti automobilį pardavimui?

Nesvarbu, ar parduodate savo automobilį, kad įsigytumėte kitą ar jums tiesiog reikia pinigų, užsitikrinti didžiausią įmanomą pardavimo kainą visada yra svarbu. Pirmasis žingsnis šiame procese yra automobilio paruošimas pardavimui prieš susisiekiant su supirkėju arba prieš įdedant skelbimą į internetą.

Štai keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad užtikrintumėte, jog parduodami automobilį gausite maksimalią naudą iš tokio sandorio:

  • Išvalykite mašiną ir viduje, ir išorėje. Kruopščiai nuplaukite automobilio išorę ir padenkite jį nauju, tviskančiu vaško sluoksniu. Iš salono pasiimkite visus savo asmeninius daiktus ir išsiurbkite visą automobilio vidų. Automobilių pirkėjai sako, kad gali matyti tikrąją automobilio vertę nepaisant purvo, tačiau vis tiek rekomenduojama jį kruopščiai nuplauti ir padaryti patrauklesniu akiai (tai ypač pasitarnauja talpinant pardavimo skelbimus).
  • Sutvarkykite visus smulkius gedimus. Patikrinkite automobilio žibintus ir, jei reikia, pakeiskite juos. Taip pat patikrinkite visų būtinų skysčių kiekį (aušinimo, stabdžių, tepalų ir kt.). Jei jūsų automobilis turi rimtesnių gedimų, galite arba juos sutvarkyti pats, arba paminėti juos skelbime ir palikti pirkėjui. Taip pat galite apie tai pasikalbėti su supirkėju ir aptarti kuris variantas būtų finansiškai naudingesnis tiek jums, tiek jam.
  • Susirinkite visus svarbius dokumentus. Dabar svarbią informaciją galite rasti ir internete, pvz. Regitros paskyroje, bet su savimi vis tiek turėtumėte turėti visus būtinus dokumentus ir visą būtiną informaciją, kad pardavimas įvyktų sklandžiai. Automobiliai su galiojančiais techninės apžiūros dokumentais yra vertingesni, bet supirkėjui tai nėra svarbiausias kriterijus. Tuo tarpu paprastam pirkėjui, automobilį perkančiam per skelbimus, tai gali būti svarbus faktorius.
  • Palikite automobilį visus priedus, kurie jai priklauso. Yra automobilių, kur navigacijos įrenginiai ar magnetola yra jų dalis. Nepasiimkite to, kas priklauso automobiliui ir apie ką esate paminėjęs skelbime.
  • Patikrinkite ar automobilis važiuoja taip, kaip ir turi važiuoti. Pirmiausia apžiūrėkite automobilio kėbulą, patikrinkite ar nėra jokių įlinkimų ar dėmių. Galbūt mažus įlinkumus galėsite pataisyti patys ir išvengsite nereikalingų kalbų su pirkėju. Paskutinį kartą pasivažinėkite su automobiliu, pažiūrėkite ar viskas veikia taip, kaip ir turi veiki, ar automobilis neleidžia keistų garsų, ar jis tinkamai užsiveda, ar niekas nebarška. Jei yra kokių nors problemų su automobiliu, atkreipkite į juos dėmesį ir pasistenkite problemas išspręsti dar iki pardavimo fakto.
  • Nustatykite automobilio kainą. Galiausiai, atlikę visus šiuos žingsnius, nustatykite automobilio pardavimo kainą. Ją reikėtų nustatyti atsižvelgiant į jūsų transporto priemonės amžių, ridą, būklę, markę, modelį ir kitas automobilio savybes. Kainą nustatyti gali tiesiog nedidelė panašių skelbimų analizė ar automobilių supirkėjų pasiūlymų išklausymas ir palyginimas.
  • Sulaukite pasiūlymų. Jei įdėsite skelbimą į internetą, jums tiesiog reikės laukti pasiūlymų. Jų nesulaukę, galite pagalvoti apie skelbimo iškėlimą (už papildomą mokestį), kainos sumažinimą arba kitas skelbimo korekcijas. Jei parduodate automobilį supirkėjams, bus geriausia jei išsiųsite bendrą užklausą per visisupirkejai.lt, kad visi supirkėjai galėtų atsiųsti savo pasiūlymus ir jums reikės tik išsirinkti vieną jų.

Tai – viskas. Kiekvieno situacija gali būti skirtinga, bet tai yra pagrindiniai žingsniai apsisprendusiems parduoti savo automobilį. Ar tai automobilių supirkimas ar pardavimas asmeniškai, pasiruošimas pardavimui yra identiškas.