Kokius privalumus turi automobilyje esantis A/C?

Lietuva gali šiltais orais džiaugtis tik vasaros ir pavasario metu, kuomet kartais oro temperatūra siekia 30 laipsnių ir daugiau.

Taigi kodėl rūpintis oro kondicionieriumi?

Kažkada oro kondicionieriai buvo laikomi kaip prabanga, bet ne būtinybė. Tačiau dabar dauguma naujų automobilių standartiškai įrengti oro kondicionieriais. Daugelis to priežastis – žmonių vis augantys lūkesčiai. Jei išleidžiate tūkstančius naujam automobiliui, norėsite kuo daugiau patogumų. Ir galbūt būsite nustebinti, kiek daug privalumų automobilio oro kondicionierius gali suteikti.

Jie suteikia didesnį komfortą

Taip, tai akivaizdu, bet naudojant oro kondicionierių galite sumažinti temperatūrą automobilyje be poreikio atidaryti langus. Vairavimas mieste su nuleistais langais gali būti malonus, bet mes nerekomenduojame to daryti greitkelyje. Jūs būsite plaikstomi, lyg pūstų audros vėjai, ir nebus jokios galimybės išgirsti radijo ar savo keleivių (nors, jei turite vaikų, tai nebūtinai yra blogiausias dalykas!)

Tiekiamas geresnis oras

Tai vadinama oro kondicionieriumi, nes tai tiksliai tai, ką jis daro – kondicionuoja orą. Tai reiškia, kad iš oro pašalinama perteklinė drėgmė, o tai yra būtent tai, ko norite karštą, drėgną dieną.

Pašalinama drėgmė

Labai svarbu, kad galėtumėte matyti pro savo vairuotojo langą ir kitus stiklus – rūko sluoksnis rimtai pablogina matomumą. Galite naudoti oro kondicionieriaus mygtuką, kad išgarintumėte drėgmę daug greičiau nei užtruktų jūsų langų šildytuvui įskaisti.

Tai ypač naudinga, jei turite keleivinį automobilį, kuriame dažnai važinėjate su drėgnais vaikais (pvz., po futbolo treniruotės), nes dauguma oro kondicionierių yra itin efektyvūs nušluostant rūką nuo priekinio stiklo, šoninių langų ir galinio stiklo.

Saugesnis vairavimas

Daug eismo įvykių įvyksta dėl pernelyg didelio nuovargio. Įjungus oro kondicionierių, gaunamas švaresnis, gaivesnis oras. Tai savo ruožtu padeda išvengti mieguistumo, reiškiant, kad galite išlikti švieži ir budrūs.

Nebūnate šlapi

Spūstys ir karšta diena – be oro kondicionieriaus tai gana skausmingas scenarijus, ypač jei esate automobilyje su mažais vaikais arba esate pasipuošę verslo stiliuje. Prakaituojantys pažastys, karšti, erzintys šeimos nariai, pro atidarytą langą įsiskverbiančios išmetamųjų dujų garai – visa tai tampa praeities dalyku su AC.