Kai karštą vasaros dieną jūsų automobilyje neveikia oro kondicionierius, prestižiškiausias ir patogiausias automobilis virsta našta. Kokie yra kondicionieriaus gedimo požymiai ir kur kreiptis jam sugedus?
Oro kondicionierius automobilyje neveikia: priežastys
Priežasčių paiešką visada reikia pradėti nuo paprasčiausių gedimų ir palaipsniui pereiti prie rimtesnių. Remdamiesi šiuo požiūriu, pabandykime aprašyti galimas oro kondicionieriaus problemas sudėtingumo didėjimo tvarka.
Priežastis Nr. 1. Nepakankamas kondensatoriaus aušinimas
Kondensatoriaus radiatorių (kondensatorių) sudaro daug mažų kamerų, kurios lengvai užsikemša dulkėmis, pūkais, lapais ir net vabzdžiais. Nešvarumai dažnai užpildo ne tik kameras, bet ir erdvę tarp kondensatoriaus ir variklio aušinimo radiatoriaus.
Priežastis Nr. 2. Nepakankamas šaltnešio kiekis
Jei sistemoje yra nuotėkis, freonas palaipsniui išeina. Jei jo nėra, oro kondicionierius paprasčiausiai neįsijungs. Tačiau jei nuotėkis nedidelis, freonas išteka lėtai. Tam tikru momentu dujų vis dar pakanka, kad kompresorius galėtų veikti, tačiau jų nepakanka normaliam aušinimui. Kitaip tariant, oro kondicionierius automobilyje įsijungia, bet nesušyla.
Priežastis Nr. 3. Kompresoriaus gedimas
Kompresorius sugenda retai ir dažniausiai dėl vienos iš jau minėtų problemų – blogai aušinamo kondensatoriaus arba freono trūkumo. Pirmuoju atveju sistemoje susidaro per didelis slėgis, todėl prieš laiką susidėvi vožtuvai ir stūmokliai. Antruoju atveju dėl šaldymo skysčio trūkumo atsiranda “alyvos badas”, nes kompresoriui veikti reikalingas tepalas turi būti tiekiamas kartu su freonu.
Priežastis Nr. 4. Sugedusi automatika arba elektra
Dėl elektros gedimų automobilyje dažnai neveikia oro kondicionierius. Priežastys gali būti įvairios, bet požymis tas pats – oro kondicionierius tiesiog neįsijungia.
Kur kreiptis sugedus oro kondicionieriui automobilyje?
Oro kondicionieriaus gedimus nėra lengva sutvarkyti. Kartais į tarpą tarp radiatorių galima patekti tik nuėmus kondensatorių. Tad geriau šį darbą patikėti tai patikėti specialistams, kurie užtikrins, kad kondicionieriaus remontas būtų atliktas greitai ir efektyviai.
Be to, įvairiems gedimams pašalinti reikia specialios įrangos – manometrų ir nuotėkio detektoriaus (prietaiso freono nuotėkiui nustatyti). Jei aliuminio vamzdžiuose yra įtrūkimų, tenka suvirinti argonu.
Deja, karščiausiais vasaros mėnesiais automobilių mechanikos centrai tiesiog nespėja aptarnauti visų klientų. Todėl geriau apie tai pagalvoti iš anksto. Patariame pavasarį patikrinti, kaip veikia automobilio klimato sistema, atlikti diagnostiką ir profilaktinę techninę priežiūrą techninės priežiūros centre. Tuomet būsite tikri, kad oro kondicionierius nesuges netinkamu momentu ir nepaliks jūsų vienų su karščiu.