Nissan Skyline istorija

Nissan Skyline turbūt vienas geriausiai žinomų ir daugiausiai svajotojų turintis JDM automobilis. Ir tai nei kiek nestebina, nes tai yra visų laikų populiariausias japoniškas sportinis automobilis, kurį bent pavairuoti svajoja kiekvienas automobilistas.

Nissan Skyline istorija

Nissan Skyline istorija

Trumpa Nissan Skyline istorija

Pirmasis Skyline buvo išleistas 1957 metais, kaip prabangus sedanas, o jį gamino Japonijos auto gamintojas “Prince Motor Company”. Šis sedanas turėjo 60AG 1.5L variklį.

Automobilis tada vadinosi The Prince Skyline ir jis galėjo pasiekti 140km/h bei svėrė 1300kg. Iki gamybos nutraukimo 1963 metais, automobilis turėjo dar dvi versijas kaip universalas su 70AG, bei kabrioleto versija net su 96AG.

Dėl didelio pasisekimo Skyline buvo vėl pradėtas gaminti 1968 metais. Automobilis buvo labiau šiuolaikiškas tiems laikams, turėjo visiškai naują dizainą, kuris iškart visiems patiko. Šį automobilį jau gamino Datsun, nors kaip ir visi žinot po kelerių metų pakeitė pavadinimą į Nissan.

Šis modelis buvo aprūpintas 2.0 OCH varikliu su 120AG, o nuo 1969 metų buvo galima įsigyti ir kupe versiją.

Su šiuo Skyline gimė ir GTR legenda

GTR modeliai buvo aprūpinti su DOCH varikliu su 160AG. Tais laikais šis modelis buvo pajėgus galinėtis ir tuometiniais Porsche.

Sekančios Skyline generacijos nesusilaukė tiek daug pripažinimo ar kažkaip labai neišsiskyrė, bet dėl bendros tvarkos paminėti verta.

  • Nuo 1977 iki 1981 Datsun SKyline
  • 1981 metais sekė kitas nepasižymėjes modelis
  • 1985 metais oficialiai išėjo naujas Skyline modelis jau kaip Nissan. Taip atsirado ir visiems žinomas skaičiavimas su R raide priekyje. Pirmasis Nissan Skyline buvo R31 modelis.
  • Nissan Skyline R32 sekė 1989 metais ir greitai tapo mėgiamu modeliu dariusiu įtaką visai JDM scenai. Dėl tokio didelio pasisekimo Nissan 1990 metais nusprendė išleisti GTR versiją su RBDETT26 varikliu, kuris buvo Twin Turbo ir turėjo stockinius 280AG.
  • Kaip ir R32 taip ir R33 turėjo didžiulę reikšmę JDM kultūrai ir taip buvo išleista GTR versija. Pradėtas gaminti 1993 metais, o GTR versija turėjo 300AG.
  • Legendinis Nissan Skyline R34 buvo pradėtas gaminti 1999 metais ir turėjo daug skirtingu versijų tokių kaip keturių durų sedanas geriau žinomas kaip GTX, GTT versija ir žinoma GTR

O toliau Skyline istorija tęsiasi neturėdama sąsajų su GT-R raidėmis. Skyline vardas buvo paaukotas marketinginiais tikslais, nes Amerikoje kažkaip reikėjo pavadinti Infiniti automobilius.

O naujasis GT-R modelis (R35), Tiesiog tai ir pavadintas Nissan GT-R (R35), be jokių užuominų į skyline.