Pirmosios pagalbos vaistinėlė – gelbsti gyvybes kare

Nuo tada, kai žmonija išmoko žaloti vienas kito kūnus, paralelėje buvo stengtasi juos gydyti medicinos pagalba. Dar senovėje, įvairių karų karo mūšių laukai daktarams pasitarnavo kaip bene geriausia laboratorija, kurioje per amžius buvo formuojami nauji, greitos ir veiksmingos medicinos metodai. Pagrindinis karo metu daktarų susiformuotas konceptas – pirmoji medicinos pagalba. Pirmoji medicininė pagalba sužeistajam būdavo suteikiama kuo arčiau žalos padarymo momento.

Šiais laikais pirmosios pagalbos konceptas aiškinamas kaip paprastai atliekami tikslingi būdai ir veiksmai, kuriais, naudojant medicinines medžiagas ir sterilias priemones siekiama išsaugoti nukentėjusiojo gyvybę, bandoma sustabdyti sveikatai ir gyvybei kenkiantys veiksniai.

Pagrindiniai pirmosios medicininės pagalbos tikslai:

  • Nutraukti žąlą darantį poveikį;
  • Atstatyti gyvybines žmogaus funkcijas;
  • Stabilizuoti nukentėjusiojo būklę tol, kol bus suteikta profesionali greitoji medicinos pagalba (GMP).

Pirmoji pagalba aktyviai naudoti buvo pradėta pirmojo pasaulinio karo metu, jo dėka medicinos žinių bagažas dar labiau išaugo. Karo laikotarpiu plačiai paplito penicilino ir vaistų nuo maliarijos naudojimas. Karo lauke šie vaistai kareiviams padėjo išlikti sveikesniais, nei bet kada anksčiau. Visi kariai taip pat buvo aprūpinti vienais pirmųjų, patobulintų pirmosios pagalbos rinkinių komplektais, kuriuose, nepaisant kitų naudingų priemonių, buvo ir viena naujiena – tvarstis su ilgomis juostomis, kurias buvo galima greitai ir lengvai surišti aplink žaizdą.

Dabartinė, atnaujinta pirmosios pagalbos vaistinėlė, pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministeriją yra labiausiai tinkama priemonė, siekiant apsisaugoti nuo šiuolaikinį žmogų galinčių ištikti nelaimių.

Ore tvyrantis karo pavojus kelia nerimą mums visiems, tačiau kaip ir pirmojo pasaulinio karo metu, vienas efektyviausių apsisaugojimo nukentėjus būdų yra paprasčiausias tinkamos vaistinėlės turėjimas. Joje esantys tvarsčiai, elastiniai bintai bei turniketas (raištis, skirtas sustabdyti stiprų galūnių kraujavimą) gali išgelbėti ne tik jūsų, bet ir kitų gyvybę kilus karo veiksmams. Ekstremalios situacijos gali kilti bet kada, net kai to nesitikime, todėl po ranka privaloma turėti reikalavimus atitinkančią bei tinkamai pripildytą pirmosios pagalbos vaistinėlę. Vaistinėlę galima laikyti namie, arba automobilyje. Reikalavimus atitinkančią vaistinėlę galima įsigyti ČIA.