Technikos filtrai naujam sezonui

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris džiaugtųsi vasaros pabaiga. Dažniausiai daugelį rugpjūtį apima liūdesys bežiūrint į dangų puošiančius sunkius debesis, o naktį stebint žvaigždes, juk būtent šie gamtos reiškiniai mums praneša, kad greitai marškinėlius trumpomis rankovėmis teks pakeisti į striukes ir paltus, o moksleiviams ir studentams teks vėl kas rytą anksti keltis ir žygiuoti į mokslo įstaigas. Tačiau vasaros pabaiga ir rudens pradžia nebūtinai turi būti tokia liūdna. Juk būtent tuo metu galima pasidžiaugti vasaros ir rudens gėrybėmis. Soduose nuo medžių pradeda kristi obuoliai, o laukuose sunoksta rugiai, todėl kai kam jau vasaros pabaiga reiškia darbų pradžią. Todėl tokiu metu reikia pasirūpinti ir derliui nuimti skirta technika, pavyzdžiui, patikrinti, ar gerai veikia technikos filtrai.

Filtrai keitimui

Nors ir esame nedidelė valstybė, tačiau eksportuojame tikrai nemažai žemės ūkio produkcijos į kitas šalis. Žinoma, šie ir galbūt keleri ateinantys metai ūkininkams gali būti kiek sunkesni, dėl vienos iš pagrindinių Lietuvos eksporto šalių, Rusijos, europietiškų prekių boikoto. Siekdama atsakyti į Europos Sąjungos jai pritaikytas sankcijas dėl neteisėto Ukrainos teritorijų užėmimo ir šioje šalyje sukelto karo, Rusijos valdžia nusprendė uždrausti bet kokių europietiškų maisto produktų įvežimą į šią šalį.

Be abejo, tai buvo itin prasta žinia savo produkciją ten eksportuojantiems ūkininkams, o ypač tiems, kurie užsiima pieno pramone, tačiau ši žinia buvo ne ką prastesnė ir pačios Rusijos gyventojams. 2015 metais savo šalies dienraščiuose galėjo stebėti nuotraukas ir Rusijoje vykusio demonstratyvaus užsienio prekių naikinimo, kai viename šios šalies sąvartynų didžiulė užsienietiškų sūrių siunta buvo tiesiog suvažinėta buldozeriu, kas daugeliui Rusijos gyventojų signalizavo apie galimo prekių deficito pradžią ir priminė Brežnevo diktatūros laikus. Juk būtent iš užsienio Rusiją pasiekdavo įvairesnės ir gurmaniškesnės prekės, kurių dabar Rusijoje stinga ir daugelis jas bando įvežti kontrabandos būdu, keisdami produktų etiketes į rusiškas. Tačiau Lietuvos žemdirbiai neturėtų per daug jaudintis, nes Lietuvai yra siūloma nemažai naujų užsienio rinkų. Todėl neverta panikuoti, o geriau pasirūpinti savo technikos priežiūra, juk nesinorėtų, kad technikos filtrai būtų sugedę.