Tepalų keitimas – svarbus dalykas

Norint, jog Jūsų turimas automobilis tarnautų ilgiau, reikalinga atitinkamai ir laiku juo rūpintis. Vienas svarbiausių aptarnavimų, kuriuos turite atlikti tai yra tepalų keitimas. Jis būtinas visiems, tiek naujiems, tiek seniems eksploatuojamiems automobiliams.  Šiame straipsnyje norime trumpai apžvelgti ir aptarti tam tikrus niuansus, tikimės jog informacija bus naudinga.

Dažniausiai užduodami klausimai apie automobilio tepalus:

  • Keičiant tepalus turite atsižvelgti, kada jie buvo keisti paskutinį kartą ir kiek kilometrų buvo nuvažiuota per šį laikotarpį.Klaidinga manyti, jeigu automobiliu nuvažiuota nedaug kilometrų, tepalo keisti nereikia. Turite įsivertinti, jog keisti tepalus gamintojai rekomenduoja per tam tikrą nurodytą laikotarpį arba kas metus. Ilgai stovėjęs tepalas, kad ir mažai “dirbęs” su laiku praranda konsistenciją.
  • Nusipirkus dėvėtą automobilį, pardavėjas teigia, jog neseniai pakeitė tepalus, ar juos man būtina keisti? Atsakymas yra taip, geriau pasikeisti, kadangi pasitaiko nesąžiningų pardavėjų. Išimtis – sąskaitos faktūros ir čekiai iš autorizuotų servisų. Kitu atveju tiesiog rizikuoja variklio gedimais.
  • Tepalų keitimas greičio dėžėje, ar reikalingas? Čia atsiranda priešingos nuomonės. Kaip pavyzdys Mercedes Benz gamintojai nurodo automatinės greičio pavarų dėžės keitimą atlikti kas 80-100 tūkst. km, kai kurie oficialūs atstovai teigia, jog to daryti nereikia. Mūsų nuomone verta vadovautis gamintojų rekomendacijomis, kadangi ir mažiausias tepalų trūkumas gali iššaukti brangiai kainuojančias problemas.
  • Priminimas: Keičiant tepalus būtina pakeisti ir filtrus!
Tepalų keitimas - svarbus dalykas

Tepalų keitimas – svarbus dalykas automobilių savininkams

Tepalų tipai. Kokie jie?

Priklausomai nuo Jūsų automobilio tipo, atitinkamai reikia parinkti ir tepalus.

  • Long life tepalai. Pritaikyti automobiliams, kuriais įveikiate didelius atstumus. Turite atsiminti, jog Juos galite pilti ne į visus automobilius.
  • Sintetiniai tepalai. Šie tepalai gali išsaugoti tepalo kokybę ir konsistenciją esant dideliems šalčiams. Jie yra brangesni ir paprastai pilami ir “lepesnius” automobilius.
  • Pusiau sintetiniai tepalai. Daugiausiai taikomi didesnio tūrio automobiliams, kurie daugiau sveria.

Svarbus dalykas apie tepalų keitimą. Šioje vietoje patariame rinktis patikimus ir autorizuotus servisus, kurie naudoja originalias alyvas ( tepalą), kadangi rinkoje pasitaiko žymių tepalų gamintojų padirbinių, kurie yra prastesnės kokybės. Nepatariame rinktis autoservisų, kurie dirba neoficialiai. Gedimo atveju neturėsite jokių įrodymų, jog nekokybišką alyvą įsigijote būtent iš jų. Sutaupyti keliasdešimt eurų gali atnešti nuostolius už tūkstančius.