Uostamiestis – vertinantiems ekologiją: klaipėdiečiai renkasi vis mažiau taršias mašinas

Nuosavos transporto priemonės turėjimas namų ūkiui – toli gražu nebėra prabanga. Dažnas turi ir ne po vieną, ne tik senesnės gamybos, tačiau ir inovatyvias, tvariai važiuojančias mašinas. Tokie yra ir klaipėdiečiai, kurie labai dažnai pristatomi kaip „tvariausiai gyvenantis“ šalies regionas.

„AutoTyrimų“ duomenimis 2023 metų kovo mėnesį Lietuvoje pirmą kartą įregistruotas 13 801 naudotas lengvasis automobilis. Tai yra daugiau nei trečdalių lyginant 2022 m. kovo mėnesio duomenimis. Didėjantis nuosavų transporto priemonių skaičius rodo gerėjantį gyvenimo lygį, taip pat ir plačiau atsiveriančias galimybes.

Norisi vis naujesnių mašinų

Vienas namų ūkis vidutiniškai transporto priemonę naudoja apie 10 metų. Tačiau pastebimi gana ryškūs pokyčiai, tai yra, mašina naudojama vis trumpesnį periodą. Tikrai ne todėl, kad patys automobiliai būtų prastesnės kokybės, tačiau pirmiausia – dėl atsiveriančių galimybių įsigyti ir naujesnes, pigiau važiuojančias mašinas.

Pakeisti turimas mašinas naujomis tapo labai paprasta ir prie to daug prisidėjo automobilių supirkėjai. Automobilių supirkimas Klaipėdoje yra siūlomas ne vienos įmonės, tad klientas pats renkasi – kam parduoti. O šiuo atveju dažniausiai tikimasi kuo didesnio uždarbio. Šiuo aspektu supirkėjai laimi prieš fizinius asmenis, kurie linkę derėtis ir labai dažnai tai daro neracionaliai.

Taip pat supirkimas atvėrė galimybes parduoti ir nebevažiuojančias transporto priemones, kurios stovėdamos kiemuose ne tik neatlieka jokios reaguos funkcijos, tačiau taip pat ir kenkia gamtai. Tvaresnis gyvenimas tapo daugelio žmonių gyvenimo dalimi, tad atsivėrus opcijoms gyventi ekologiškai neapsunkinant savęs – tai daugelis ir renkasi. Juolab, automobilių supirkimas Klaipėda leidžia uždirbti iš to, kad realiai žmogui nebėra reikalinga (kai kalbama būtent apie nebevažiuojančias mašinas). Tokiu atveju uždirbama ir tuo pačiu tinkamai pasirūpinama gamta.

Jeigu supirkėjai, kurie dirba Klaipėdoje, pardavėjui netinka – galima tartis su tais, kurie paslaugas teikia visoje Lietuvoje. Dažnas supirkėjas taip ir dirba, svarbiausia, kad jis pats atvyksta iki vietos pasiimti jam reikalingos transporto priemonės.

Svarbiausia sąlyga yra tartis su tais, kurie teikia paslaugas legaliai. Tik tokiu atveju bus gaunamas žadėtas uždarbis pardavus mašiną ir tuo pačiu buvęs mašinos savininkas gali būti ramus, kad su transporto priemone bus tinkamai pasirūpinama, taigi, jis bus perdirbama taip, kad neegzistuotų žala gamtai.

Senus automobilius keičia varomi elektra

Kadangi su supirkėjų pagalba parduoti nereikalingą transporto priemonę tapo taip paprasta, žinoma, kad vis daugiau žmonių tai renkasi. Ne tik dėl uždarbio galimybių, tačiau ir dėl minėto poreikio gyventi tvariau. Pasirenkami ekologiškai, elektra varomi automobiliai, kuriems nereikia daug sąnaudų, tačiau įveikti net ir didelius atstumus tapo paprasta.

Mitas, kad tokios transporto priemonės geriausiai tinka tik tiems, kurie dažniausiai juda tik Klaipėdos mieste. Tikrai ne. Elektromobiliu pasiekti Vilnių iš Klaipėdos yra ne tik įmanoma vieno pakrovimo metu, tačiau ir tikrai paprasta. Visgi, jeigu baimių yra daug – kelyje tikrai nemažai sustojimo vietų, kurios leis nemokamai papildyti savo transporto priemonės kurą. O žinojimas, kad važiuojate tvariai – dažniausiai kelia pasitikėjimą savimi.

Atminkite, kad nusprendę įsigyti elektra važiojančią transporto priemonę taip pat neteks mokėti taršos mokesčio, ateityje bus tikimasi gauti įvairiausių subsidijų, kurios turėtų paskatinti rinktis būtent šias mašinas.

Vengiama mašinų laikymų daugiabučių kiemuose

Prie tvaresnio transporto priemonių naudojimo taip pat prisideda ir vis dažnesnis suvokimas, kad nebereikalingos mašinos laikymas daugiabučių kiemuose arba kitose viešose vietose – negalimas. Ne tik dėl labai dažnai pykstančių kaimynų, tačiau ir dėl ekologijos. Rūdijančios mašinos dalys, tekantys akumuliatoriaus skysčiai – pavojus gamtai ir tuo pačiu kiekvienam iš mūsų, tad tinkamai utilizuoti mašinas, kurios nebėra eksploatuojamos – būtina.

Vėlgi, šiuo atveju geriausiai tai padeda padaryti supirkėjai, kurie mielai pasiima ir jau nebevažiuojančias mašinas. Patys atvyksta iki vietos, sumoka už jas, išsiveža, padeda sutvarkyti dokumentus, tad savininkui praktiškai dėl nieko nereikia sukti galvos.

Gyventi tvariai šiais laikais tikrai nėra sunku, tad kiekvienas renkasi pats – kaip turi atrodyti jo kasdienybė. Džiugu, kad Klaipėdos gyventojai renkasi tvarumą, kuris yra pasiekiamas ranka.