Variklio galios didinimas ir chip tuningas

Visame pasaulyje sparčiai populiarėja automobilių galios didinimas, kurios turi anglišką pavadinimą „chip tuning“. Kadangi šiuo metu dar šis procesas yra tik naujovė, todėl kai tvyro nežinia, atsiranda ir mitai. Daug kam yra neaišku kaip vyksta šis procesas, kam skirta chip tuning įranga, ar tai nekenkia varikliui, kiek procentaliai padidėja variklio galia. Tai tik gali būti pradiniai klausimai, tačiau kuo labiau žmonės pradeda gilintis, tuo daugiau kyla jiems klausimų. Taip ir turi būti, jeigu kyla klausimų žmogui, reiškiasi, kad jis tikrai jau tuo pradeda domėtis ir suprasti. Tai tikrai nėra tas procesas, kuris yra išmokstamas per kelis vakarus.

Variklio galio didinimas

Ar gali po variklio čipavimo sugesti automobilis?

Tikrai taip, bet tuo pačiu ir tikrai ne. Viskas priklauso nuo to, kam patikite savo automobilį. Jeigu variklio galią didina profesionalus specialistas, kurio garaže yra profesionali chip tuning įranga, jūsų automobiliui tikrai nieko nenutiks. Tad rinkdamiesi specialistą, pasidomėkite labai rimtai, kadangi vėliau automobilio remontuos kainuos gerokai brangiau.

Pats variklio galios didinimas yra siejamas labiau su kelyje važinėjančiais ereliais ir dar apipintais mitais. Tačiau chip tuning‘as yra reikalingas ne tik lenktynininkams ar norintiems turėti galingus automobilius jaunimui. Tam tikras galios padidinimas yra naudingas daugeliui, ar tai būtų kito automobilio lenkimas užmiestyje, ar tiesiog dažnai į žvejybą ir medžioklė važinėjančio vyriškio automobilio galios padidinimas. Prijungta chip tuning įranga nebūtinai gali padidinti variklio galią maksimaliai, tą jūs jau pats nuspręsite.

Ar legalu variklio čipavimas?

Variklio galios padidinimas yra visiškai legalus, net įstatymuose yra nurodyta, kad variklio galią galima padidinti 20%. Tokių apribojimų nėra numatyta ir net visoje Europoje. Patys automobiliai išrieda iš gamyklų su likusiu rezervu ir galimu kalibravimu. Jeigu su chip tuning įranga yra dirbama tose numatytose ribose, tada jūsų automobiliui jokių problemų nenutiks ir eksploatacinės išlaidos neturėtų pakisti. Tačiau yra ir tam tikrų atvejų, kai jos net sumažėja, kadangi po tam tikrų veiksmų atlikimo, įmanomas net našesnės kuro sąnaudos, kas leidžia sutaupyti degalų. Todėl svarbu tinkamai pasididinti variklio galią ir tik tiek, kiek jos reikia.