Viskas ką reikia žinoti apie padangas

Nors daugelis  automobilio vairuotojų mano, kad automobilio padangos reikalauja mažiausiai dėmesio, todėl jas renkasi ne itin kruopščiai. Tačiau  viskas yra gerokai sudėtingiau. Automobilių padangos internetu parduodamos trijų rūšių ir jas renkantis reikėtų atsižvelgi į šalyje vyraujantį klimatą, važinėjimo vietovę.

Pagal taisykles padangos skirstomos į kamerines ir bekamerines.

Pagal taisykles padangos skirstomos į kamerines ir bekamerines.

Kamerinės padangos jau nebenaudojamos, arba naudojamos labai seniems automobiliams.  Yra manoma, kad bekamerinės padangos yra saugesnės, nes vidinis hermetizuojantis sluoksnis apsupa padangą pradūrusį daiktą ir taip sulėtina oro išėjimą iš padangos. Tuo tarpu kamerinės padangos kamera patiria įtampą ir ją pažeidus išlaisvinamos tempiamosios jėgos, kurios padidina pažeidimo vieta ir pagreitina oro išėjimą.

Yra trijų tipų lengvųjų automobilių padangų protektorių piešiniai.

Pirmas – vasarinis piešinys. Protektorius turi daugybę sudėtinių elementų, kurie sukuria išilginius griovelius. Tokios padangos skirtos asfaltuotiems kaimo keliams, ne itin tinka kaimo keliams, ypač po lietaus, visai netinka žiemos keliams.

Universalus protektoriaus piešinys ant padangos reiškia, kad tokiu komplektu galima važinėti visą sezoną. Grioveliai tarp sudėtinių elementų gana platūs ir skersai ir išilgai. Protektorius turi mikropiešinį. Toks piešinys užtikrina gerą sukibimą su minkštu gruntu. Tačiau manoma, kad universalios padangos nėra tinkamos praktiškai visiems sezonams. Universalios padangos yra daugiau teorinis teiginys nei praktinis. Daugelis padangų ekspertų tvirtina, kad žiemą tokios padangos būna slidesnės, nes nuo šalčio sukietėja guma. O vasarą su jomis taip pat sunkiau stabdyti.

Kalbant apie žiemines padangas

Kalbant apie žiemines padangas – jų protektoriaus piešinį sudaro plačiai grioveliais atskirti blokai. Dar žinoma, kad žieminės padangos gali būti su dygliais. Tačiau jei su automobiliu daugiausiai važinėjate mieste jos nėra būtinos. Ant sauso asfalto tokios padangos labai greitai dėvisi ir sukelia didelį triukšmą. Tai sumažina važiavimo komfortą.

Svarbiausi dalykai, kuriuos reikalinga žinoti apie padangas:

  • Nuolat tikrinkite padangų oro slėgį. Būtina žinoti, kad oro slėgis tikrinamas tik tada, kai padangos yra atvėsusios.
  • Protektoriaus gylis, labai svarbus kriterijus. Kuo jis gilesnis tuo saugiau važinėsite. Vasarinių padangų protektoriaus gylis rekomenduojamas iki 3 mm, žieminių padangų iki 4 mm.
  • Jei padangos gulėjo pas jus garaže ilgą laiką ir jų nenaudojote, tai nereiškia, kad jos yra puikios kokybės. padangų guma sensta. Ir nors padangos nėra nudėvėtos, tačiau yra senesnės nei 10 metų rekomenduojama jas pakeisti naujomis. Ta pati taisyklė galioja ir atsarginėms padangoms.

www.jala.lt linki važinėti saugiai ir laiku pasirūpinti savo automobilio padangomis.