VW Golf mk2 GTI istorija

Volkswagen Golf – istoriškai labai svarbus, bei itin populiarus automobilis. Pradėtas gaminti 1974 metais, šis modelis padėjo Volkswagen kompanijai išspręsti finansines problemas, bei davė pradžią naujai, priekiu varomų ir vandeniu aušinamų, šios kompanijos automobilių kartai.

Šį kart panagrinėsime antrosios kartos Golf.

Volkswagen Golf II trumpai ir faktais

Antrosios kartos Golf pakeitė savo pirmtaką 1983 metais. Golf II neturėjo kabrioleto versijos.

Volkswagen Golf II išvaizda buvo atnaujinama du kartus: 1987 metais išnyko priekinių šoninių langų pertvaros, o 1989 metais pradėti montuoti platūs galiniai ir priekiniai bamperiai.

VW Golf mk2 GTI istorija

VW Golf mk2 GTI istorija

 • GTI modelis pasirodė 1984 metais ir buvo gaminamas iki 1992 – ųjų. Sportinis Golf II nuo paprasto varianto iš esmės skyrėsi tuo, kad turėjo žemintą važiuoklę ( 10 mm) bei galingesnį variklį: 112 AG, maksimalus greitis apie 190 km/h.
 • 1985 – aisiais žurnalas „Motor Trend“ VW Golf GTI pripažino metų automobiliu.
 • 1986 į VW Golf II pradėti montuoti nauji, galingesni varikliai: 2 paskirtymo velenėliai (DOHC), 16 vožtuvų.
 • Nuo 1987 metų į GTI ir GT Golf‘us pradėta montuoti ABS sistema.
 • 1990 metų lapkritį buvo parduotas milijonasis Golf GTI modelis, bei dvylika milijonasis Golf. Kad Golf galėtų dalyvauti ralyje, buvo sukurtas VW Golf Rallye. Techniniai Rallye rodikliai buvo geresni nei GTI modelio.
 • VW Golf Rallye modelį pakeitė GTI G60.
 • Volkswagen Motorsport 1989 metais išleido 71 vienetų itin sportiškų ir galingų Golf „G60 Limited” seriją. G G60 Limited Edition ginkluoti 210 AG, 16 vožtuvų kompresoriniais GTI varikliais, sportinėmis greičių dėžėmis ir visų keturių varomųjų ratų ( Syncro) sistemomis.
 • Gana įdomus yra iki šiol vienintelis gamintas Golf skirtas važinėtis nesudėtingomis „off-road“ sąlygomis. Tai VW Golf Country, pristatytas 1989 metais Ženevos autmobilių parodoje. Sukurtas pagal Volkswagen Golf Syncro šis autmobilis buvo varomas visais keturiais ratais, turėjo aukštesnę nei įprastai važiuoklę, variklio apsaugas, atsarginį ratą gale.

Golf mk2 GTI išskirtiniai leidimai

Vertingiausi mk2 Golf leidimai yra: Wolfsburg edition, Edition One, Fire and Ice. Būtent šie modeliai ir pasižymėjo patrauklesne išvaizda (buvo paskutiniai leidžiami modeliai plačiais bamperiais, arkų bei slenksčių apvedimais), bei turėjo gražesnę kėbulo spalvų gamą, ar išskirtinesnį saloną.

Kaip pvz gali būti, tiesiog GTI, gali būti GTI Fire and Ice ir jis techniškais bus toks pats bet turės leidimui būdingą spalvą ir salonas bus dviejų spalvų.

Golf mk2 GTI 8v

1984 m. Vasario mėn. Buvo pristatytas antros kartos golfas.

 • Ratų bazė buvo 75mm pailginta, o atstumas tarp ratų tapo platesnis- 23 mm priekyje ir 50 mm-gale.
 • Automobilis pailgėjo 170 mm ir praplatėjo 55 mm.
 • Automobilio svoris padidėjo, bet charakteristikos išliko nepakitusios.
 • Tai pasiekti padėjo aerodinaminio pasipriešinimo koeficiento sumažinimas nuo 0,42 iki 0,34.

Kita priežastis – naujos kartos galiniai stabdžių diskai, priekiniai liko tokie patys.

1987 metų rugpjūtį buvo kosmetiškai pakeista automobilio išvaizda. Automobilis gavo naujas groteles, veidrodėliai pakeitė savo vietą, išnyko priekinių durelių lango stiklo padalinimas į 2 dalis. Durelių papuošimai – guminės juostelės buvo pakeistos stambesnėmis (ir gražesnėmis), pasikeitė ženklo vieta ant automobilio bagažinės. Automobilis atrodė naujoviškas ir stilingas, bet išbaigtumo įspūdį įgavo tik 1989 metų pabaigoje, kada GL ir GTI versijos buvo aprūpintos plačiais buferiais, kaip standartas.

Variklis pasiekdavo 112 AG galingumą prie 5800 aps/min. 100 km/h surinkdavo per 8.3 sekundės, maksimalus greitis-190 km/h. antros kartos GTI buvo gaminamas iki 1992 metų.

Golf mk2 GTI 16v

1986 metų rugsėjį GTI variklis buvo modernizuotas, 2 paskirstymo velenėliai ir 16 vožtuvų, vietoj 8. Automobilis atrodė taip kaip ir paprastas GTI, bet važiavo kur kas geriau ir maloniau.

 • Važiuoklė žeminta 10 mm gale ir priekyje.
 • Modernizuoti amortizatoriai ir kietesnės spyruoklės.
 • Stabdžiai liko tokie patys kaip ir GTI, iki 1989 metų, kai jie buvo modernizuoti- 256 mm stabdžių diskai priekyje su didesniais cilindriukais.

Didelė naujiena buvo variklis – nauja 16 vožtuvų aliuminio galva su 2 kontūrų velenėliais (DOHC). 10:1 suspaudimo laipsnis padėjo varikliui išvystyti 24 proc. daugiau galios nei 8v GTI. GTI 16V pasiekdavo 139 AG galingumą prie 6300 aps/min. automobilis iki 100 km/h įsibėgėdavo per 8 s. ir pasiekdavo 205 km/h maksimalų greitį. Buvo kelios 16V versijos variklių kodais tai būtų PL 95 KW ir KR 102 KW.

Golf Rallye (ne GTI, bet prie kompanijos)

1989 metais buvo sukurtas Golf Rallye. To reikalavo homologacijos taisyklės – pagaminti 5000 vnt, kad Golf automobilis galėtų dalyvauti ralyje.

 • Variklis 1.8 su kompresoriumi.
 • Suspaudimo laipsnis 8:1, maksimalus kompresoriaus sukuriamas slėgis – 0.65 bar.
 • Variklio galingumas-160 Ag prie 5600 aps/min.
 • Automobilis turėjo patobulintą važiuoklę ir stipresnius stabilizatorius. 100 km/h pasiekdavo apytikriai per 8 s, maksimalus greitis siekė 208 km/h.

Kėbulo dizainas buvo drastiškai pakeistas – praplatintos ratų arkos ir platūs slenksčiai. Stačiakampės priekinės lempos ir trijų juostų grotelės.

Golf GTI G60

Vėliau Rallye modelio nišą užpildė Golf GTI G60, kuriame buvo panaudotas modernizuotas G60 variklis bei stabdžiai. Visi kiti likę techniniai dalykai buvo paimti iš GTI. G60 turėjo skiriamąjį ženkliuką ant priekinių grotelių ir buvo šiek tiek greitesnis. Įdomu yra tai, kad G60 nusileisdavo VW Golf GTI įsibėgėjant iki 60 km/h, tačiau maksimalus greitis yra didesnis G60 varianto. Į G60 buvo pradėtas montuoti elektroinis diferencialo blokatorius EDL.