Pusiau autonominis vežimėlis – puiki VW idėja

Mes vis negalime apsispręsti dėl autonominių transporto priemonių perspektyvų. Iš vienos pusės, jos žada palengvinti susisiekimą bei padaryti susidūrimus praeities dalyku. Kita vertus, iš mūsų planuojama atimti vairą, kas daugeliui visiškai nepsiimtina. Tačiau autonominis vežimėlis – tai idėja, tikrai turinti šansą. Tiesiog gėda, kad toks dalykas iki šiol neegzistavo, tiesa?

Vokietijos automobilių gamintojo olandiškas filialas “Facebook” tinkle visuomenės paklausė patarimo, kaip įmonė galėtų pagerinti kitus produktus, ne tik automobilius. Populiariausias siūlymas buvo vaikiškas vežimėlis su automatine stabdžių sistema, ką Volkswagen meistrai ir pagamino.

Rezultate prototipas (apgailestaujame, kad kol kas tai tik bandomas pavyzdys) ne tik įgijo automatinį stabdymą, bet pats seka paskui tėvelį (ar mamytę), nes turi nepriklausomą energijos šaltinį ir gali save vairuoti. Gavęs adaptyvinės kontrolės sensorius iš “Golf”, vežimėlis suprogramuotas laikyti fiksuotą atstuma nuo savininko, einančio priekyje.

Arba taip bent parodoma video. Yra nemažas šansas, kad filmuke panaudoti montavimo triukai ir greičiausiai už kadro tūno pasislėpęs nuotoliniu būdu vežimėlį valdantis inžinierius, be to, jame tikrai nėra kūdikio.

Nesvarbu, tikras ar ne, parodytas reklaminiame klipe išradimas sukėlė masinį susidomėjimą tarp tėvelių, o gal net neturinčių vaikų porų, bet jau galvojančių apie tą didelį žingsnį … kurį žengus, vežimėlis klusniai atriedės iš paskos.